Perfumy czy woda perfumowana

LUTY 2022, NUMER 4

Czym różnią się perfumy od wody perfumowanej? 

wyjątkowo pachnący biuletyn o Perfumach Glantier

perfumy-a-woda-perfumowana

W TYM NUMERZE

ZAPACHOWE INSPIRACJE:

  • Perfumy vs woda perfumowana 
  • Od czego zależy trwałość i intensywność perfum?
  • Zapach a emocje

Perfumy a woda perfumowana

Często otrzymujemy pytanie o różnicę między perfumami i wodami perfumowanymi, które znajdują się w ofercie naszego sklepu. Nic dziwnego, warto wiedzieć, czym się „psikasz”. Podczas zakupu ulubionego zapachu zależy Ci na trwałej, wyczuwalnej przez długie godziny woni. Każdy aromat zamknięty w buteleczce składa się z precyzyjnie dobranych olejków zapachowych rozpuszczonych w alkoholu. Zatem nasuwa się zagwozdka, czy perfumy i woda perfumowana to takie same produkty?

Różnica między perfumami a wodą perfumowaną

Zasadniczo sekret tkwi w zaperfumowaniu, czyli zawartość ekstraktów zapachowych w każdym flakonie. To właśnie od niego w dużej mierze zależy intensywność, trwałość i kategoria produktu perfumeryjnego. Warto zapamiętać, że choć często stosujemy zamiennie miano „perfum” wobec wody perfumowanej, to nie są synonimami. Różnią się między sobą  nie tylko intensywnością zapachu, ale również ceną. Woda perfumowana charakteryzuje się mniejszym stężeniem olejków zapachowych i jest tańsza. Perfumy cechuje wyższe natężenie siły zapachu, co sprawia, że ich cena wzrasta. W naszych produktach stosujemy starannie wyselekcjonowane nuty zapachowe o najwyższej klasie jakościowej. Ceny perfum i wód perfumowanych Glantier nie są wygórowane, więc każdy może wybrać coś dla siebie spośród szerokiej gamy 160 zapachów.

perfumy-glantier-damskie

Zaperfumowanie, czyli stężenie olejków zapachowych

Perfumy — parfum

Ekskluzywna kolekcja Glantier Premium to perfumy damskie i męskie o zawartości olejków zapachowych aż 22%. Wyróżniają się bardzo intensywnym i mocnym zapachem. Wystarczy jedna kropla Glantier Premium, aby ich zapach utrzymał się na ciele przez długie godziny.

Woda perfumowana —  eau de parfum, w skrócie EDP

Woda perfumowana znajduje się stopień niżej od perfum w klasyfikacji wyrobów perfumeryjnych. W tego typu produktach minimalna zawartość olejków zapachowych wynosi ok. 10%. Zaperfumowanie w wodach perfumowanych Glantier sięga aż 18%, co gwarantuje trwały, głęboki i wielowątkowy zapach, który rozpieszcza zmysły przez wiele godzin.

Klasyfikacja wyrobów perfumeryjnych ze względu na zawartość olejków zapachowych

Przed wyborem ulubionych perfum, zapoznaj się z ich klasyfikacją ze względu na zawartość olejków zapachowych:

mgiełka odświeżająca (eau fraîche) — ok. 3%

woda kolońska (eau de Cologne) — ok. 5%

woda toaletowa (eau de toilette) — ok. 10%

woda perfumowana (eau de parfum) — ok. 15%

perfumy (parfum) — ok. 20%

woda perfumowana Glantier — 18%

Perfumy Glantier Premium — 22%

perfumy-glantier-premium-meskie

Perfumy czy woda perfumowana — co lepsze?

Niezależnie od tego, czy korzystasz w perfum, czy wody perfumowanej, najważniejsze są emocje i uczucia, które wywołuje u Ciebie ulubiony zapach. Jedno jest pewne odpowiednio dobrane perfumy i woda perfumowana wprawiają w dobry nastrój, dają poczucie komfortu i luksusu, na który bez wątpienia zasługujesz.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password