Perfumy szyprowe

GRUPA PERFUM SZYPROWYCH

Nazwa tej grupy zapachowej pochodzi od nazwy wyspy Cypr w języku francuskim (Chypre) i nawiązuje do perfum o tej samej nazwie stworzonych przez Francois Coty w 1917r. Perfumy te zostały stworzone na bazie nut zapachowych składników występujących w regionie Morza Śródziemnego, a w szczególności pochodzących z wyspy Cypr. Aura wyspy była inspiracją dla projektanta do stworzenia dzieła, które stało się klasycznym reprezentantem perfum z tej kategorii zapachowej.

Idea perfum szyprowych oparta jest na kontraście pomiędzy świeżymi zapachami cytrusów (głownie bergamotki), a cięższymi nutami drewna, mchu dębowego, paczuli, żywicy.

Perfumy szyprowe mają bogaty bukiet, suchy i świeży, lekko słodki. Jak na zapachy świeże, wyjątkowo długo utrzymują się na skórze. Perfumy te są niezwykle eleganckie i klasyczne. Przyjęło się, że pasują do kobiet stanowczych, o silnym charakterze.

perfumy szyprowe
grupa zapachów szyprowych

Perfumy damskie z grupy szyprowych:

404, 410, 462, 500, 507, 533, 559, 562, 568, 572.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password