Dlaczego perfumy zmieniają kolor, dlaczego ten sam zapach ma inną barwę?

Niektóre składniki kompozycji zapachowej mają naturalną tendencję do zmiany barwy perfum, w których występują. Zjawisko to mogą pogłębiać czynniki zewnętrzne, takie, jak: światło słoneczne lub sztuczne, wilgotność powietrza oraz temperatura - w takich sytuacjach zmiana koloru perfum nie wpływa na ich zapach oraz strukturę. Zmiana barwy perfum może również oznaczać utratę terminu ważności, jednak tylko wtedy, gdy rozpoznamy różnicę w zapachu: pojawia się wtedy kwaśna, nieprzyjemna nuta. Dlaczego nie wszystkie zapachy występują w wersji Perfum Premium?

Nie wszystkie kompozycje zapachowe mogą być stosowane w wyższych stężeniach perfum, jakie występuje m.in. w naszych Perfumach Premium. Wytyczne, których przestrzega nasza firma są określane przez międzynarodowe stowarzyszenie IFRA (International Fragrance Association). Dlaczego nie używamy blotterów? Ponieważ, aby prawidłowo przetestować zapach, czyli określić jego faktyczny charakter perfumy należy aplikować bezpośrednio na skórę, nie na papierek czyli tzw. blotter. Testowane perfumy ukażą nam się w pełni jedynie w połączeniu z naszym naturalnym, indywidualnym zapachem ciała. Papierki nie oddychają, nie pocą się, co sprawia, że zapach będzie zupełnie inaczej zachowywał się oraz ewoluował na naszej skórze.Dlaczego Perfumy Premium wydają się być inne w zapachu niż standardowe?

Ponieważ w Perfumach Premium stężenie olejków zapachowych jest wyższe niż w naszych standardowych wodach perfumowanych, początkowo zapach może wydawać się nieco inny (np. wzmocnione wyczuwanie pewnych nut, inny czas przejścia między nutami) - jest to spowodowane większą intensywnością kompozycji zapachowej. Po upływie ok 1-2 h możemy już wyczuć wyraźnie, że to ten sam zapach, który znamy w standardowej wersji zaperfumowania.Co wpływa na intensywność zapachów?

Intensywność zapachu jest zależna:

- od zaperfumowania, czyli % stężenia kompozycji zapachowej

- im wyższe zaperfumowanie, tym zapach jest intensywniejszy

- od rodzaju grupy zapachowej - perfumy cytrusowe, kwiatowe, owocowe są z natury lżejsze i o wiele mniej intensywne od kompozycji orientalnych, przyprawowych, piżmowych itp.

- od jakości kompozycji zapachowej. W perfumach Glantier zastosowane są wyselekcjonowane, francuskie kompozycje zapachowe wykonane w najwyższej klasie jakościowej, co przekłada się na głębię zapachu i jego wielowątkowość.

Natomiast na odczucie intensywności zapachu ma wpływ: temperatura naszego ciała (kobieta inaczej odczuwa intensywność danego zapachu w różnych fazach cyklu miesięcznego) temperatura otoczenia (pora roku, pora dnia - podczas upałów perfumy wydają nam się o wiele bardziej intensywne niż podczas mroźnego dnia) miejsce aplikacji perfum (intensywniej roztaczają swój zapach perfumy zaaplikowane w miejscach cieplejszych naszego ciała, gdzie mocniej pulsuje krew: nadgarstki, szyja, kark, zgięcie wewnętrzne łokcia/kolana, za uszami, między piersiami)Dlaczego w kompozycjach zapachowych nie są używane tylko i wyłącznie naturalne składniki?

W dzisiejszym perfumiarstwie większość składników używanych do produkcji perfum pochodzi z laboratoriów, czyli są syntetyczne, tworzone na potrzeby obecnego rynku. Pozwala to na dokładne odwzorowanie pożądanego zapachu 1:1, który jest o wiele bardziej stabilny od naturalnego i nie zmienia swoich właściwości, jest również bezpieczne dla człowieka, ponieważ składniki syntetyczne muszą być dokładnie przebadane pod kątem dermatologicznym, zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii/uczulenia oraz jest o wiele mniej kosztowne i bardziej humanitarne (jeżeli mowa o składnikach pochodzenia odzwierzęcego).Jaka jest zawartość naturalnych składników w naszych produktach?

Nasze kosmetyki pielęgnacyjne charakteryzują się wysoką zawartością składników pochodzenia naturalnego. Jest ona oczywiście różna w zależności od produktu: olejki do brody: ponad 98% olejki do mycia ciała: 94-92% balsamy do ciała: 92% kremy do rąk: 86% Staramy się, aby tam, gdzie jest to możliwe i bezpieczne dla zdrowia wykorzystywać w produkcji maksymalne stężenie składników pochodzenia naturalnego.Dlaczego nasze produkty są w atrakcyjnych cenach?

Na cenę drogich perfum wpływa wiele czynników, takich, jak: koszty funkcjonowania korporacji międzynarodowych, koszty marketingowe (w tym honoraria gwiazd), prowizje pośredników na wielu szczeblach dystrybucji, koszty opakowań tworzonych przez znanych projektantów itp. Glantier ogranicza koszty dodatkowe do minimum i koncentruje się na dostarczaniu swoim Klientom to co najistotniejsze - najwyższej jakości produktów, w atrakcyjnych cenach.Dlaczego perfumy mają termin przydatności tylko 2 lata i co się później dzieje z perfumami?

Każdy produkt kosmetyczny ma, deklarowaną wykonanymi badaniami, datę przydatności. W przypadku perfum, jak również wielu innych kosmetyków jest to 2 lata. Po ich upływie producent nie jest w stanie zagwarantować już pełnej stabilności produktu: w zależności od sposobu przechowywania, temperatury otoczenia, wilgotności oraz nasłonecznienia, perfumy mogą tracić deklarowane przy zakupie właściwości np. zacząć zmieniać zapach.Jakie badania mają nasze kosmetyki, czy są testowane na zwierzętach?

Nasze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach - ich produkcja odbywa się w Polsce, a na terenie Unii Europejskiej testowanie na zwierzętach nie jest dopuszczone prawem. Są przebadane dermatologicznie. Posiadają badania laboratoryjne (m.in. fizyko-chemiczne, stabilności, kompatybilności z opakowaniem, aplikacyjne) oraz na ich podstawie opracowane raporty bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. Są zarejestrowane w europejskiej bazie kosmetycznej (CPNP), odpowiadają standardom IFRA - stowarzyszenia dbającego o jakość i bezpieczeństwo produktów kosmetycznych z siedzibą w Genewie.Co odróżnia odpowiednik od podróbki? Czy to jest legalne?

“Podróbki” to produkty w swoim założeniu imitujące oryginał, mające wprowadzić Klienta w błąd, że za o wiele niższą cenę kupuje markowy produkt: naśladują opakowanie, kolorystykę, nazwę oryginału - nie będąc nim. Najczęściej produkty te nie posiadają badań, atestów itd. Produkty marki Glantier to odpowiedniki, które posiadają swoje indywidualne, zastrzeżone logo, oryginalne opakowanie, zaprojektowaną szatę graficzną - nie naśladują innych producentów perfum. Kompozycje zapachowe wykonane są w najwyższej klasie jakościowej, sprowadzane z Francji, od renomowanej firmy z siedzibą w Prowansji. Procesy produkcyjne wykonywane są zgodnie z GMP (Good Manufacturing Practice), międzynarodowego standardu wytwarzania opracowanego specjalnie dla branży kosmetycznej oraz standardami ISO 9001:2015, ISO 22716:2007. Produkty finalne spełniają polskie i europejskie normy odnośnie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Więcej odnośnie naszych standardówInformacje dotyczących zwrotów i reklamacji - kliknij tutaj

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password