Na jakiej części ciała najlepiej jest testować perfumy?

Perfumy najlepiej testować na najcieplejszych częściach naszego ciała: nadgarstki, szyja, wewnętrzna strona łokci to strefy, w których zapach będzie wyraźnie wyczuwalny i uwalniany stopniowo. W przypadku nadgarstków należy pamiętać o tym, aby nie pocierać jednym o drugi, ponieważ niszczy to molekuly zapachu i wpływa negatywnie na jego projekcję.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Jak perfumy zachowują się na różnych rodzajach skóry?

Wpływ na to, jak perfumy będą zachowywać się na skórze ma przede wszystkim nasze pH. Odbiór zapachu oraz długość projekcji będzie inna na dwóch podstawowo różnych typach skóry: suchej oraz tłustej.

Skóra tłusta najlepiej eksponuje zapach i jest najmniej wrażliwa na alkohol zawarty w perfumach, z powodu wysokiego nawilżenia perfumy będą się na niej utrzymywać najdłużej, pachnieć mocniej i bardziej intensywnie niż na skórze suchej

Sucha skóra wymaga intensywnego oraz regularnego nawilżania, aby perfumy utrzymywały się na niej z tą samą mocą i równie długo, jak na skórze tłustej. Świetnie w jej przypadku sprawdzi się również zabieg layeringu, czyli warstwowe nakładanie zapachu za pomocą innych kosmetyków z tej samej linii zapachowej, co perfumy - przedłuży i wzmocni projekcję zapachu na naszej skórze. Jeżeli natomiast nie nawilżamy skóry - wybierajmy perfumy o cięższych, orientalnych, korzennych nutach - będą na nas pachnieć zjawiskowo, delikatne, świeże zapachy niestety szybko znikną na suchej skórze.



Czym charakteryzują się poszczególne nuty zapachowe tzn. nuty głowy, serca, bazy? Co te nazwy oznaczają?

Nuta głowy - to nuty zapachowe, które wyraźnie wyczuwamy jako pierwsze, a które odparowują najszybciej, są wyczuwalne od kilkunastu minut do godziny

Nuta serca - to sam środek zapachu perfum, to ta nuta najlepiej określa całość kompozycji i nadaje perfumom charakteru, utrzymuje się na skórze do kilku godzin

Nuta bazy - (nazywana też nutą podstawową) to tło zapachu, zawiera najcięższe składniki, które są uwalniane najwolniej, świadczy o głębokości i trwałości zapachu, jest wyczuwalna do kilkunastu godzin na skórze oraz nawet do kilku dni na ubraniach, to najcięższa i najtrwalsza nuta zapachowa perfum.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Co wpływa na intensywność zapachów?

Intensywność zapachu jest zależna:

- od zaperfumowania, czyli % stężenia kompozycji zapachowej

- im wyższe zaperfumowanie, tym zapach jest intensywniejszy

- od rodzaju grupy zapachowej - perfumy cytrusowe, kwiatowe, owocowe są z natury lżejsze i o wiele mniej intensywne od kompozycji orientalnych, przyprawowych, piżmowych itp.

- od jakości kompozycji zapachowej. W perfumach Glantier zastosowane są wyselekcjonowane, francuskie kompozycje zapachowe wykonane w najwyższej klasie jakościowej, co przekłada się na głębię zapachu i jego wielowątkowość.

Natomiast na odczucie intensywności zapachu ma wpływ: temperatura naszego ciała (kobieta inaczej odczuwa intensywność danego zapachu w różnych fazach cyklu miesięcznego) temperatura otoczenia (pora roku, pora dnia - podczas upałów perfumy wydają nam się o wiele bardziej intensywne niż podczas mroźnego dnia) miejsce aplikacji perfum (intensywniej roztaczają swój zapach perfumy zaaplikowane w miejscach cieplejszych naszego ciała, gdzie mocniej pulsuje krew: nadgarstki, szyja, kark, zgięcie wewnętrzne łokcia/kolana, za uszami, między piersiami)

 Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Co zrobić, żeby zapach utrzymywał się dłużej?

- wybierać perfumy z grupy orientalnych, szyprowych, piżmowych oraz przyprawowych

- aplikować perfumy na zadbaną, nawilżoną skórę (najlepiej wcześniej użyć balsamu bezzapachowego lub z tej samej linii zapachowej)

- wybierać perfumy o wysokim stężeniu olejków zapachowych np Perfumy Glantier Premium zamiast wody perfumowanej

- stosować zabieg layeringu (warstwowe nakładanie na siebie zapachu za pomocą kosmetyków oraz perfum z tej samej linii zapachowej) Dowiedz się więcej o layering: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj

- aplikować perfumy dodatkowo w ciągu dnia, np co kilka godzin

 Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Dlaczego często przestajemy wyczuwać na sobie zapach perfum, które nam się podobają?

Perfumy dobrze dobrane nie tylko pod względem naszych preferencji czyli tzw gustu, ale również idealnie dopasowane do zapachu naszej skóry i zgodne z naszym ph - bardzo szybko “wtapiają” się w nas i przestajemy je na sobie wyczuwać lub wydaje nam się, że są mało intensywne, np wyczuwalne mocno jedynie podczas aplikacji.

To normalne zjawisko, za które odpowiada nasz mózg, a dokładniej adaptacja sensoryczna, nie ma natomiast nic wspólnego z niską jakością składników w kompozycji zapachowej.

Dowodem na to jest fakt, że perfumy, których użyliśmy, są bardzo dobrze wyczuwalne przez osoby z naszego otoczenia. Często zdarza się, że ktoś pochwali nas za piękny zapach, który nosimy, a my jesteśmy zaskoczeni, ponieważ wydawało nam się, że po porannej aplikacji perfum nie zostało już na nas żadnego śladu.



Dlaczego perfumy pachną inaczej w różnych pomieszczeniach (dom, sklep, perfumeria)?

Ponieważ na odczuwanie przez nas zapachu ma wpływ m.in. temperatura otoczenia, wilgotność powietrza, pora roku, pora dnia, jak również temperatura naszego ciała, która nawet w ciągu jednego dnia jest różna, bo np zgrzaliśmy się idąc gdzieś szybko lub coś nas zdenerwowało po drodze. Oprócz tego w różnych miejscach występują różne zapachy, które naturalnie, za sprawą dyfuzji, mieszają się również z cząsteczkami naszych perfum - a to prowadzi do tego, że odczuwany przez nas zapach w każdym z wymienionych miejsc może wydawać nam się nieco inny.



Co to znaczy, że perfumy są "szyprowe"?

Nazwa tej grupy zapachowej pochodzi od nazwy wyspy Cypr w języku francuskim (Chypre) i nawiązuje do składników występujących w regionie Morze Śródziemnego, a w szczególności pochodzących z wyspy Cypr. Idea zapachów szyprowych oparta jest na kontraście pomiędzy świeżymi nutami cytrusowymi (głównie bergamotki), a cięższymi nutami drzewnymi, mchu dębowego, paczuli i żywicy. Perfumy szyprowe mają bogaty bukiet, suchy i świeży, lekko słodki, a co najważniejsze, jak na zapachy świeże, bardzo długo utrzymują się na skórze.



Czym jest "layering"?

To warstwowe nakładanie na siebie zapachu, dzięki czemu zostaje on lepiej utrwalony i dłużej możemy się nim cieszyć. Najprostszy zabieg layeringu to używanie kosmetyków i perfum o tych samych nutach zapachowych np olejku pod prysznic, balsamu do ciała oraz wody perfumowanej lub perfum Glantier Premium.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Czy perfumy poprawiają samopoczucie?

Aromaterapia, czyli wpływanie na nasze samopoczucie zapachami, jest znana i praktykowana od tysiącleci. Stosowana przede wszystkim w celu naturalnej poprawy naszego nastroju, zmniejszenia stresu oraz rozładowania wszelkiego rodzaju napięć w naszym organiźmie. Jest to bezpośrednio związane z pamięcią emocjonalną: gdy poczujemy jakiś zapach, część naszego mózgu (tzw. ciało migdałowate) zamienia go na emocje, dzięki czemu czujemy się np odprężeni, uspokojeni, rozradowani lub po prostu zaczynamy się uśmiechać.

Jakie nuty w perfumach na:

- zmniejszenie stresu oraz potrzebę relaksu: bergamotka, lawenda, neroli, trawa cytrynowa

- wyciszenie, odsunięcie od siebie uporczywych myśli: jaśmin

- poprawę nastroju, wywołanie poczucia radości: cytrusy, sosna, drzewo cedrowe

- lepszą koncentrację: kadzidło, szałwia

- pewność siebie, pobudzenie kreatywności: orchidea

- podkreślenie kobiecości oraz naszej atrakcyjności: piżmo

 Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Jakie badania mają nasze kosmetyki, czy są testowane na zwierzętach?

Nasze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach - ich produkcja odbywa się w Polsce, a na terenie Unii Europejskiej testowanie na zwierzętach nie jest dopuszczone prawem. Są przebadane dermatologicznie. Posiadają badania laboratoryjne (m.in. fizyko-chemiczne, stabilności, kompatybilności z opakowaniem, aplikacyjne) oraz na ich podstawie opracowane raporty bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. Są zarejestrowane w europejskiej bazie kosmetycznej (CPNP), odpowiadają standardom IFRA - stowarzyszenia dbającego o jakość i bezpieczeństwo produktów kosmetycznych z siedzibą w Genewie.



Czy opakowania stosowane przez firmę pochodzą z recyklingu?

Surowce wykorzystywane do produkcji naszych opakowań nie pochodzą z recyklingu, ponieważ są to materiały wysokogatunkowe, bardzo dobrej jakości o wysokiej zawartości celulozy. Ten rodzaj materiału jest natomiast poddawany procesowi recyklingu oraz nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego, ponieważ ulega rozkładowi.



Dlaczego w kompozycjach zapachowych nie są używane tylko i wyłącznie naturalne składniki?

W dzisiejszym perfumiarstwie większość składników używanych do produkcji perfum pochodzi z laboratoriów, czyli są syntetyczne, tworzone na potrzeby obecnego rynku. Pozwala to na dokładne odwzorowanie pożądanego zapachu 1:1, który jest o wiele bardziej stabilny od naturalnego i nie zmienia swoich właściwości, jest również bezpieczne dla człowieka, ponieważ składniki syntetyczne muszą być dokładnie przebadane pod kątem dermatologicznym, zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii/uczulenia oraz jest o wiele mniej kosztowne i bardziej humanitarne (jeżeli mowa o składnikach pochodzenia odzwierzęcego).



Jaka jest zawartość naturalnych składników w naszych produktach?

Nasze kosmetyki pielęgnacyjne charakteryzują się wysoką zawartością składników pochodzenia naturalnego. Jest ona oczywiście różna w zależności od produktu: olejki do brody: ponad 98% olejki do mycia ciała: 94-92% balsamy do ciała: 92% kremy do rąk: 86% Staramy się, aby tam, gdzie jest to możliwe i bezpieczne dla zdrowia wykorzystywać w produkcji maksymalne stężenie składników pochodzenia naturalnego.



Czy do produkcji naszych produktów wykorzystywane są fenole?

Nasza firma nie wykorzystuje fenolu ani jego pochodnych do produkcji perfum oraz pozostałych kosmetyków Glantier.



Dlaczego perfumy zmieniają kolor, dlaczego ten sam zapach ma inną barwę?

Niektóre składniki kompozycji zapachowej mają naturalną tendencję do zmiany barwy perfum, w których występują. Zjawisko to mogą pogłębiać czynniki zewnętrzne, takie, jak: światło słoneczne lub sztuczne, wilgotność powietrza oraz temperatura - w takich sytuacjach zmiana koloru perfum nie wpływa na ich zapach oraz strukturę. Zmiana barwy perfum może również oznaczać utratę terminu ważności, jednak tylko wtedy, gdy rozpoznamy różnicę w zapachu: pojawia się wtedy kwaśna, nieprzyjemna nuta. 



Dlaczego perfumy mają termin przydatności tylko 2 lata i co się później dzieje z perfumami?

Każdy produkt kosmetyczny ma, deklarowaną wykonanymi badaniami, datę przydatności. W przypadku perfum, jak również wielu innych kosmetyków jest to 2 lata. Po ich upływie producent nie jest w stanie zagwarantować już pełnej stabilności produktu: w zależności od sposobu przechowywania, temperatury otoczenia, wilgotności oraz nasłonecznienia, perfumy mogą tracić deklarowane przy zakupie właściwości np. zacząć zmieniać zapach.



Czy perfumy Glantier to "perfumy lane"?

Perfumy Glantier nie są tzw “perfumami lanymi” - ponieważ, nie kupujemy gotowych mieszanek od pośredników, perfumy tworzymy sami w naszej fabryce, z kompozycji sprowadzanych Francji, które po procesie maceracji oraz leżakowania są filtrowane, a następnie konfekcjonowane do firmowych flakonów oraz kartonowych opakowań.



Dlaczego nasze produkty są w atrakcyjnych cenach?

Na cenę drogich perfum wpływa wiele czynników, takich, jak: koszty funkcjonowania korporacji międzynarodowych, koszty marketingowe (w tym honoraria gwiazd), prowizje pośredników na wielu szczeblach dystrybucji, koszty opakowań tworzonych przez znanych projektantów itp. Glantier ogranicza koszty dodatkowe i koncentruje się na dostarczaniu swoim Klientom to co najistotniejsze - najwyższej jakości produktów, w atrakcyjnych cenach.



Co odróżnia odpowiednik od podróbki? Czy to jest legalne?

“Podróbki” to produkty w swoim założeniu imitujące oryginał, mające wprowadzić Klienta w błąd, że za o wiele niższą cenę kupuje markowy produkt: naśladują opakowanie, kolorystykę, nazwę oryginału - nie będąc nim. Najczęściej produkty te nie posiadają badań, atestów itd. Produkty marki Glantier to odpowiedniki, które posiadają swoje indywidualne, zastrzeżone logo, oryginalne opakowanie, zaprojektowaną szatę graficzną - nie naśladują innych producentów perfum. Kompozycje zapachowe wykonane są w najwyższej klasie jakościowej, sprowadzane z Francji, od renomowanej firmy z siedzibą w Prowansji. Procesy produkcyjne wykonywane są zgodnie z GMP (Good Manufacturing Practice), międzynarodowego standardu wytwarzania opracowanego specjalnie dla branży kosmetycznej oraz standardami ISO 9001:2015, ISO 22716:2007. Produkty finalne spełniają polskie i europejskie normy odnośnie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Więcej odnośnie naszych standardów



Co to jest "projekcja" perfum?

Projekcja perfum to inaczej siła ich oddziaływania na otoczenie. Perfumy określane jako bliskoskórne mają niewielką projekcję, tzn. są wyczuwalne głównie przez ich użytkownika lub w bliskim kontakcie z nim. Duża projekcja perfum powoduje natomiast, że są one wyczuwalne w całym pomieszczeniu, a nawet z dużej odległości.



Od czego zależy "projekcja perfum"?

Projekcja perfum zależy w dużym stopniu od stężenia ekstraktu olejków zapachowych: im wyższa zawartość kompozycji zapachowej, tym większa/lepsza projekcja. Ale wpływ na nią mają również czynniki indywidualne naszego ciała, takie, jak: poziom pH czy nawilżenie skóry - należy o tym pamiętać, przy doborze perfum.



Jak się poprawnie mówi: perfuma, perfum czy perfumy?

Poprawna forma to: perfumy. Jest to słowo, które podobnie jak drzwi czy spodnie nie posiada w swojej odmianie liczby pojedynczej, tylko liczbę mnogą. Dlatego mówimy: kupuję te perfumy, lubię te perfumy (nie: tę perfumę, czy ten perfum).



Dlaczego warto stosować balsam do ciała latem?

Ponieważ nasza skóra latem jest szczególnie narażona na szkodliwe dla niej, działanie czynników zewnętrznych: słońce, które przyspiesza procesy starzeniowe zachodzące w naskórku oraz przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, które wyjątkowo wysusza skórę. Dlatego powinniśmy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie kosmetykiem bogatym w aktywne substancje regenerujące.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Czy męski olejek pod prysznic nadaje się również do mycia włosów?

Tak - męski olejek pod prysznic nadaje się również do mycia włosów.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Czy może wystąpić jakakolwiek reakcja skórki na olejki? 

Nasze olejki do mycia ciała, podobnie, jak wszystkie pozostałe kosmetyki Glantier: są przebadane dermatologicznie, przeszły wiele badań aplikacyjnych i są bezpieczne w stosowaniu. Jednak skóra każdego z nas jest inna, a kwestia uczulenia na konkretny składnik jest bardzo indywidualna, szczególnie przy skórze wysoko-wrażliwej czy atopowej.



Co powoduje, że olejki mętnieją?

Wysoka zawartość składników pochodzenia naturalnego w masie w połączeniu z konkretną kompozycją zapachową może powodować większe lub mniejsze zmętnienie w niskiej temperaturze (w zależności od produktu oraz rodzaju kompozycji). Zmętnienie nie wpływa jednak w żaden sposób na właściwości pielęgnacyjne oraz zapachowe naszego olejku; jeżeli się pojawi, jest jedynie aspektem wizualnym i znika, gdy temperatura powietrza wzrośnie.



Dlaczego mgiełki mają niskie zaperfumowanie?

Mgiełki do ciała są najdelikatniejsze spośród wszystkich typów zapachów (wody toaletowe, wody perfumowane, perfumy, ekstrakty itp), ponieważ ich zadaniem nie jest jedynie utrwalenie zapachu na naszej skórze, ale przede wszystkim odświeżenie oraz delikatne pobudzenie zmysłów, głównie podczas upalnych, letnich dni. Receptura mgiełki oprócz kompozycji zapachowej, wody i alkoholu, zawiera w sobie dodatkowe składniki kojące, takie, jak: ekstrakt z aloesu, pantenol, gliceryna. Zawartość olejków zapachowych została zatem tak dobrana w recepturze, aby wraz z pozostałymi składnikami, stworzyć idealne proporcje produktu, który dzięki temu może być aplikowany wielokrotnie w ciągu dnia, bez żadnych ograniczeń.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Czy nasze odświeżające mgiełki można również stosować na twarz lub włosy?

Nasza mgiełka jest przeznaczona do stosowania na ciało, podobnie jak perfumy zawiera w sobie alkohol - nie wolno jej zatem używać do twarzy. Podobnie, jak perfumy, nie jest wskazana do stosowania na włosy, szczególnie podczas upału. Na skórze naszego ciała właściwości alkoholu są łagodzone poprzez dodatki składników kojących i nawilżających, takich, jak: ekstrakt z aloesu, pantenol oraz gliceryna, dlatego jest idealnym produktem odświeżającym, nie tylko na lato.



Dlaczego nie wszystkie zapachy występują w wersji Perfum Premium?

Nie wszystkie kompozycje zapachowe mogą być stosowane w wyższych stężeniach perfum, jakie występuje m.in. w naszych Perfumach Premium. Wytyczne, których przestrzega nasza firma są określane przez międzynarodowe stowarzyszenie IFRA (International Fragrance Association). Dlaczego nie używamy blotterów? Ponieważ, aby prawidłowo przetestować zapach, czyli określić jego faktyczny charakter perfumy należy aplikować bezpośrednio na skórę, nie na papierek czyli tzw. blotter. Testowane perfumy ukażą nam się w pełni jedynie w połączeniu z naszym naturalnym, indywidualnym zapachem ciała. Papierki nie oddychają, nie pocą się, co sprawia, że zapach będzie zupełnie inaczej zachowywał się oraz ewoluował na naszej skórze.



Dlaczego Perfumy Premium wydają się być inne w zapachu niż standardowe?

Ponieważ w Perfumach Premium stężenie olejków zapachowych jest wyższe niż w naszych standardowych wodach perfumowanych, początkowo zapach może wydawać się nieco inny (np. wzmocnione wyczuwanie pewnych nut, inny czas przejścia między nutami) - jest to spowodowane większą intensywnością kompozycji zapachowej. Po upływie ok 1-2 h możemy już wyczuć wyraźnie, że to ten sam zapach, który znamy w standardowej wersji zaperfumowania.



Dlaczego perfumy Parigi nie występują w mniejszej pojemności?

Perfumy Parigi to nasz pierwszy projekt w ramach autorskich zapachów Glantier. Naszym celem było wyróżnić produkt nie tylko specjalnie stworzonym zapachem, czy designem opakowania, ale również inną niż do tej pory pojemnością flakonu.

Dowiedz się więcej: Obejrzyj film w tym temacie na naszym kanale -> kliknij tutaj



Dlaczego wszystkie próbki perfum nie posiadają atomizera, a próbka Parigi posiada?

Próbki perfum, które mamy w naszej ofercie są przez nas wydawane w masowej ilości, ich pojemność jest mniejsza, dzięki czemu bez problemu mieszczą się w próbniku, a ich cena jest niższa i dostępna dla każdego, nawet przy zakupie większej ilości. Próbki Perfum Glantier Parigi, jako nasza nowość oraz produkt autorski, zostały zaprezentowane w bardziej prestiżowej formie: mają większą pojemność, atomizer, dedykowaną okładkę, a ich cena jest adekwatnie wyższa.



Czy nasze perfumy są wegańskie?

Perfumy Glantier nie są produktami wegańskimi - ponieważ kompozycje zapachowe używane do produkcji naszych perfum składają się z całej gamy różnych składników: naturalnych, syntetycznych

Warto jednak dodać, że perfumy Glantier to produkty cruelty free, czyli nietestowane na zwierzętach.



Dlaczego raz w roku wycofujemy z naszej oferty 10 pozycji perfum?

Ponieważ na tle pozostałych oferowanych przez nas zapachów, cieszyły się bardzo małym zainteresowaniem. W naszej ofercie na stałe znajduje się 150 różnych pozycji - zależy nam, aby perfumy, które proponujemy były bestsellerami. Dlatego co roku 10 zapachów sprzedających się najgorzej - zostaje usuniętych z listy, a na ich miejsce pojawia się 10 nowości, z których część zwykle trafia do rankingu top 20 najlepiej sprzedających się produktów.



Informacje dotyczących zwrotów i reklamacji - kliknij tutaj

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password